Fenomenalna transformacja Ramesha Pai

Waga przed: 82 kg

Waga po: 73 kg

Schudł 9 kg w sześć miesięcy

Ramesh Pai nigdy nie musiał martwić się o swoją wagę, aż do niedawna, kiedy przytył 10-12 kg podczas dwumiesięcznej pracy za granicą i zaczął walczyć o powrót do formy. "Kiedy byłem za granicą, moje możliwości żywieniowe były ograniczone, ponieważ jestem wegetarianinem" - wyjaśnia Ramesh. Patrząc wstecz, zdaje sobie sprawę, że to właśnie chleb i lody w połączeniu z napiętym harmonogramem pracy przyczyniły się do przyrostu jego wagi.

Po powrocie do Indii i przy wadze 82 kg Ramesh wiedział, że musi podjąć jakieś konkretne działania. "Utrata wagi była priorytetem, ale nie byłem pewien, jak się na tym skupić" - wspomina. Mniej więcej w tym czasie wziął udział w korporacyjnym programie wellness zorganizowanym przez HealthifyMe. "Kiedy HealthifyMe przyszło do naszego biura, zmierzono mi wagę i wskaźnik masy ciała (BMI). Wtedy właśnie zdałem sobie sprawę, że wraz z moją wagą, mój wskaźnik BMI był również nieco wyższy. Po sesji postanowiłam spróbować" - mówi 35-letnia profesjonalistka z Hyderabadu.

Shilpa nauczyła mnie, jak wprowadzać zmiany na moim talerzu, aby zapewnić sobie odpowiednią równowagę odżywczą".

Ramesh zdecydował się na 6-miesięczny plan i został przydzielony dietetykowi Shilpie Girish oraz trenerowi fitness Sreemanthowi Desai. Po rozmowie z Shilpą zdał sobie sprawę, że jego dieta wymaga większej równowagi. "Wcześniej jadłem wszystko, co było dostępne, a czasami zawierało to posiłek, który był całkowicie skoncentrowany na węglowodanach. Dziś nauczyłem się, jak dostosowywać swój talerz, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość węglowodanów, białek, tłuszczów itp. Kolejną dużą zmianą była wielkość porcji. "Jadałem tylko trzy posiłki dziennie i jadłem, aż czułem się najedzony. Teraz jem co najmniej 4-5 posiłków dziennie, a to pomogło mi zmniejszyć wielkość porcji" - mówi Ramesh.

Shilpa zaleciła mu ograniczenie prostych węglowodanów i skupienie się na zwiększeniu spożycia białka. "Wcześniej jedliśmy tylko chana, ale teraz upewniamy się, że każdy posiłek zawiera jedno białko, takie jak moong, rajma lub dal" - mówi Ramesh, dodając, że Shilpa wprowadziła do jego diety nowe źródła białka, takie jak suszone owoce, tofu i paneer, a także jowar roti i ragi. Biały cukier, maida i tłusta żywność to ścisłe "nie". "Poproszono mnie o zastąpienie cukru jaggery wszędzie tam, gdzie to możliwe", mówi, dodając, że nawet przestał pić herbatę i kawę na dwa do trzech tygodni, kiedy po raz pierwszy rozpoczął dietę. Chociaż Ramesh czasami sobie pobłaża, mówi, że teraz te chwile są rzadkością. "Był czas, kiedy jadłem 10 gorących pooris na jednym posiedzeniu, w przeciwieństwie do teraz, kiedy mam tylko dwa pooris. I są one wykonane, może, raz lub dwa razy w miesiącu teraz", mówi.

'Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz stosować dietę i ćwiczyć. Dzięki HealthifyMe zaczęłam ćwiczyć'.

Najlepsze w planie dietetycznym Shilpy jest to, że nie wymagał on żadnych drastycznych zmian w jedzeniu przygotowywanym w domu. "Nadal stosujemy tradycyjną dietę Udupi, ale upewniamy się, że spełnia ona nasze wymagania żywieniowe" - mówi Ramesh, wyjaśniając, że chociaż nadal cieszy się swoją dosa, wybiera również zdrowsze alternatywy, takie jak moong dal chila, aby utrzymać spożycie białka. Nosi przy sobie owoce, suche owoce i biszkopty z błonnikiem, które może chrupać w pracy. "Rozmiar mojego pudełka na tiffin zwiększył się, aby pomieścić moje mini posiłki" - mówi ze śmiechem.

Wierzy, że ćwiczenia i dieta idą w parze - "jeśli pominiesz jedno, nie osiągniesz najlepszych rezultatów" - Ramesh porozumiał się ze Sreemanth'em, aby stworzyć prosty plan, który pasowałby do jego planu dnia. "W ogóle nie ćwiczyłem, zanim dołączyłem do HealthifyMe. Chciałem tylko zyskać kondycję, a nie budować moje ciało, więc Sreemanth zasugerował 20-30 minut łatwego rozciągania i cardio" - mówi, dodając: "Po tym, jak zacząłem ćwiczyć, zauważyłem, że moje trawienie i poziom energii drastycznie się poprawiły".

'Na początku byłem sceptycznie nastawiony do przystąpienia do programu utraty wagi. Ale cieszę się, że udowodniono mi, że się myliłem".

W ciągu pierwszych trzech tygodni od przystąpienia do HealthifyMe, kiedy był "szczery i całkowicie zaangażowany w plan", Ramesh stracił 6 kg. Wkrótce potem zajął się projektem, ale nadal systematycznie zbliżał się do swojej docelowej wagi 73 kg. Sreemanth mówi, że największą siłą Ramesha była jego konsekwencja. "Nawet jeśli masz świetny plan odchudzania, nie będzie on skuteczny, jeśli nie będziesz go konsekwentnie przestrzegać" - wyjaśnia. Shilpa uważa, że zainteresowanie Ramesha nauką stojącą za utratą wagi będzie jego wielkim atutem w nadchodzących dniach. "Ramesh nie chciał po prostu planu, chciał się dowiedzieć, dlaczego zalecam określone pokarmy itp. Ten poziom poświęcenia zaprowadzi go na długą drogę" - mówi.

Na początku Ramesh był nieco sceptycznie nastawiony do przystąpienia do programu odchudzania. "Czytałem artykuły w gazetach na temat odchudzania i zastanawiałem się nad praktycznością tych sugestii. Wydają się takie "angielskie". Jak można stosować dietę w takim domu jak mój, gdzie przygotowuje się zupełnie inne potrawy" - mówi.

Dziś może z radością powiedzieć, że się mylił. "Noszę ubrania, które od dawna na mnie nie pasowały!" - mówi, dodając, że praca z ekspertami, którzy byli tak pomocni, była wielkim bonusem. Doświadczenie Ramesha było tak dobre, że jego żona dołączyła teraz do HealthifyMe, ale z innym celem - aby przybrać na wadze. "Zdecydowanie poleciłbym to każdemu, kto potrzebuje pomocy w osiągnięciu celu fitness" - mówi.

Czujesz się zmotywowany, aby schudnąć po przeczytaniu o podróży Ramesha? Nasi eksperci mogą pomóc

Zastrzeżenie: Rezultaty mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze dla Ciebie podejście do osiągnięcia celu.

Zyskaj formę dzięki HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: dietatexercisenutritional balance utrata wagi program utraty wagi

Komentarze (0)

Zostaw komentarz