Imponująca transformacja Prashanta Sharmy M

Waga przedtem: 88 kg

Waga teraz: 80,9 kg

Stracił 7 kg w 6 miesięcy

Waga nigdy nie była przedmiotem troski Prashanta Sharma M, podczas studiów, a nawet później. "Dopiero około 7-8 lat po rozpoczęciu pracy zauważyłem stały wzrost mojej wagi z kilku powodów" - mówi 35-letni menedżer ds. rozwoju biznesu z siedzibą w Chennai.

Jego siedzący tryb życia i złe nawyki żywieniowe były głównymi winowajcami. "Moja miłość do jedzenia prowadziła mnie w kierunku jedzenia, niezależnie od tego, czy byłem głodny, czy nie. Skakałem na wzmiankę o chaacie i zjadałem kilka golgapp" - mówi.

Praca Prashanta obracała się wokół innej strefy czasowej i to pogarszało sprawę. "Praca na nocnych zmianach odbija się na zdrowiu" - mówi. W ciągu pięciu do sześciu lat stale przybierał na wadze, dopiero w zeszłym roku zdał sobie sprawę, że zbliża się do granicy 90 kg.

Nie jestem wielkim fanem szpitali i sama myśl o tym, że moja nadwaga może mnie tam zaprowadzić, wystarczyła, abym się opamiętał".

Wystarczyło trochę wolnego czasu, aby Prashant wziął sprawy w swoje ręce. "Nie byłem zadowolony z przygarbionej sylwetki, która spoglądała na mnie z lustra. Brakowało mi mojego szczupłego i zwinnego "ja", które istniało tylko na zdjęciach" - wspomina.

Innym czynnikiem, który silnie zmotywował go do podjęcia działań w związku z przybieraniem na wadze, były liczne problemy, jakie się z tym wiązały. "Ciągle czytamy wiadomości o tym, jak młodzi ludzie zapadają na zawały serca lub lądują z nadciśnieniem i cukrzycą z powodu problemów z wagą. Dla osoby, która nie przepada za szpitalami, sama myśl o tym, że moja nadwaga może mnie tam zaprowadzić, była wystarczającym powodem, by się opamiętać" - mówi Prashant, którego niechęć do szpitali sięga czasów, gdy stracił ojca.

Uzbrojony w nowo odkrytą determinację, dokonał kilku poważnych zmian w stylu życia, które obejmowały włączenie ćwiczeń do jego rutyny. "Zacząłem codziennie chodzić na spacer i zamiast windą, chodziłem schodami" - mówi. Wkrótce jednak poczuł potrzebę posiadania "partnera", który motywowałby go w jego nowej podróży. I właśnie wtedy pojawił się HealthifyMe. "Szukałem lokalnej aplikacji, która oferowałaby praktyczne i możliwe do zastosowania rozwiązania" - mówi. Będąc pod wrażeniem recenzji, jakie zebrało HealthifyMe, Prashant postanowił zacząć od trzymiesięcznego planu podstawowego. "Koszt tego całego planu - w tym diety, jogi i porad fitness - prawie równał się kwocie, którą wydałbym na miesięczne członkostwo w siłowni" - mówi.

'Shilpa dostarczyła mi plan diety, który nie tylko pasował do mojego harmonogramu pracy, jak również do mojego podniebienia, ale co najważniejsze, pomógł mi schudnąć'

Największą korzyścią z posiadania nowego "partnera" było monitorowanie, śledzenie i motywowanie. Przed zasugerowaniem zmian, Shilpa Girish szczegółowo wyjaśniała proces myślowy stojący za jej planem. "Shilpa wyjaśniłaby znaczenie i wartość odżywczą każdego dania, które poleciła jako część mojej diety. Była ze mną w stałym kontakcie i to naprawdę zmotywowało mnie do trzymania się jej planu żywieniowego" - mówi Prashant, który również przeprowadził kilka badań na temat zalecanej mu diety. "To utwierdziło mnie w przekonaniu, że Shilpa przedstawiała doskonałe sugestie. Nie tylko zaplanowała zdrową dietę, ale miała na uwadze mój harmonogram pracy, moje podniebienie i, co najważniejsze, mój cel, jakim była utrata wagi" - mówi.

Wcześniej Prashant wychodził do pracy o 17:00 i wracał przed 3:00. Przed pójściem spać wypijał szklankę mleka. Dzień zaczynał od lunchu. "Zacząłem jeść śniadanie zaraz po powrocie z pracy, ponieważ była to część planu Shilpy" - mówi Prashant, który przed pójściem spać zjadłby płatki kukurydziane, dwa dosas lub owsiankę ragi/bajra. "Smak owsianki wymagał przyzwyczajenia się, ale teraz tak bardzo mi smakuje, że jem ją również na kolację" - mówi.

Shilpa mówi, że największym wyzwaniem, przed którym stanął Prashant, było uregulowanie jego schematu posiłków. "Wcześniej jadł kolację o 22.00-10.30, po czym następny posiłek jadł następnego dnia. Wtedy wyjaśniłam mu, że zbyt długa przerwa między posiłkami może prowadzić do problemów trawiennych" - mówi, dodając, że opracowała plan, który zapewnił, że nie pominie żadnego posiłku. "Poprosiłam go, aby zjadł śniadanie po powrocie z pracy, a następnie odbył 15-20 minutowy szybki spacer. To dałoby mi 30 minut przerwy, zanim przejdzie na dzienną emeryturę" - mówi. Ponieważ nie miał pojęcia, gdzie w jego diecie powinny znaleźć się owoce, Shilpa zasugerowała, by spożywał je zaraz po przebudzeniu. "Potrzebował witamin i minerałów, a także służyły mu jako dobry bufor przed lunchem, który jadł półtorej godziny po przebudzeniu" - mówi.

Prashant wstaje teraz o 11 rano, dbając o to, by przerwy między posiłkami nie były zbyt długie. Po porcji owoców lub soku owocowego następuje lunch, na który składają się dal, twaróg, warzywa i brązowy ryż. "Biały ryż był moją największą pobłażliwością, więc Shilpa zasugerowała, żebym przestawił się na brązowy ryż i miał chapatti na kolację". Jego plan pięciu posiłków dziennie obejmuje również przerwy na przekąski, podczas których piłby gotowaną channa z herbatą lub zieloną herbatą. "Najlepszą częścią diety Shilpy było to, że dała mi kilka opcji żywności do wyboru, z których wszystkie były zdrowe, pożywne, a jednocześnie smaczne" - mówi Prashant, który raz w miesiącu przechodzi na dietę owocową, aby pomóc w detoksykacji jego systemu.

Od momentu rozpoczęcia współpracy z HealthifyMe byłem zdeterminowany, aby osiągnąć sukces".

Prashant był chętny, aby rozpocząć swoją rutynę ćwiczeń z jogą, a zatem zalecono mu kilka ćwiczeń rozciągających, którym towarzyszy Suryanamaskar, podczas kontynuowania codziennych spacerów. "Pragya wysłała mi arkusz Excela z ćwiczeniami i linkami do filmów wideo, abym miał pewność, że wykonuję je poprawnie" - mówi Prashant.

Ta rutyna pomogła mu schudnąć półtora kilograma w ciągu pierwszego miesiąca, co pokazało mu pozytywne rezultaty. "To naprawdę zmotywowało mnie do dalszej pracy" - mówi Prashant. Kiedy zauważył, że jego utrata wagi zatrzymała się na poziomie 83-84 kg, Pragya pomogła mu przełamać plateau. "Zasugerowała, żebym zaczął ćwiczyć z ciężarami i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, to zadziałało" - mówi.

Waga Prashanta drastycznie spadła - 7 kg w ciągu zaledwie 6 miesięcy - a on sam zaczął odzyskiwać zdrowie. Shilpa zwróciła również uwagę na znaczny spadek procentowej zawartości tłuszczu w jego organizmie. "Był niezwykle oddany odchudzaniu. Nawet podczas podróży starał się trzymać zdrowej diety" - mówi, dodając: "Dajemy naszym klientom 101 rzeczy do zrobienia, ale sukces naszego planu sprowadza się do tego, jak sumiennie stosują się do naszych rad. Prashant nigdy nie powiedział "nie" na żadną z moich sugestii".

Sam Prashant czuje, że cała ciężka praca się opłaciła. "To wspaniałe uczucie, dostałem wiele komplementów i pozytywnych opinii od mojej mamy i żony" - mówi, uśmiechając się. I oczywiście, ponieważ lustro nigdy nie kłamie, mówi, że najlepszy komplement przyszedł z niego. "Zobaczyłem zupełnie inną osobę, która patrzyła na mnie z powrotem - kogoś, na kogo dobrze mi się patrzyło" - mówi Prashant, który skierowałby każdego zainteresowanego utratą wagi i wysportowaniem się w stronę HealthifyMe. "W skali od jednego do pięciu, przy czym pięć to maksymalna ocena, dałbym HealthifyMe głośne high-five!".

Pójdź w ślady Prashanta i przekształć się. Nasi eksperci mogą pomóc

Zastrzeżenie: Wyniki mogą i mogą się różnić w Twoim przypadku. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: Cukrzycatexćwiczeniaeksperci mogą pomóchealthifymeimponująca transformacjaSuryaNamaskar utrata wagi

Komentarze (0)

Zostaw komentarz