Jak mogę zaoszczędzić na imprezie cateringowej bez obcinania rogów?

Czy wiesz, że przeciętne amerykańskie wesele kosztuje ponad 25 tysięcy dolarów? To ogromna suma pieniędzy. Jest to kwota równa zaliczce na dom, lub nowiutki samochód. Ale jest to jeden z najważniejszych kamieni milowych w życiu i ludzie są gotowi zapłacić premię, aby uczynić go niezapomnianym.

Przeciętnie, wesela są z pewnością najdroższym uroczystym wydarzeniem, ale jest wiele innych imprez i wydarzeń w naszym życiu - i one też kosztują. W rzeczywistości, każda impreza lub spotkanie może kosztować sporo pieniędzy, w zależności od liczby gości i potrzebnych usług.

Ponieważ ludzie nadal przenieść swoje zainteresowanie z posiadania fantazyjne rzeczy do posiadania bogatych i spełniających doświadczenia życiowe, catered wydarzenia stają się bardziej popularne niż kiedykolwiek. Ludzie chcą zorganizować imprezę, która jest naprawdę wyjątkowa i przyjemna dla każdego gościa. Ale chcą też zaoszczędzić. Zmniejszanie kosztów i rozciąganie budżetu stało się istotną częścią skutecznego planowania imprez, niezależnie od tego, czy jest to spotkanie firmowe, nieformalna impreza z okazji ukończenia szkoły, czy też pełnowymiarowe wydarzenie weselne.

Niebezpieczeństwem jest oczywiście narażanie integralności i jakości wydarzenia poprzez drastyczne i nietrafione wysiłki mające na celu obniżenie kosztów. Oszczędzanie pieniędzy bez cięcia rogów jest formą sztuki. Oto kilka istotnych sposobów, aby to zrobić.

1. Budżetuj starannie od samego początku

Może się to wydawać oczywiste, ale ustalenie budżetu jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie go w ryzach. To może być kuszące, aby latać w ciemno i szukać najniższych cen na wszystkich usług i udogodnień, których potrzebujesz od caterer. Ale to rzadko działa, a także dodaje stresu do procesu.

2. Uzyskaj kompletną wycenę

Wiele firm jest renomowanych i godnych zaufania. Oni na pewno nie zamierzają uderzyć cię z ukrytych opłat i dodatkowych opłat po fakcie. Ale są pewne firmy tam, którzy będą. Kiedy dotrzeć do profesjonalnego caterer, sprawiają, że punkt, aby ustalić, czy szacunek jest kompletny, lub czy istnieją dodatkowe dodatki lub opłaty, które mogą i będą dodawane do ostatecznego rachunku.

3. Zarządzaj RSVP z uwagą

Kiedy proces RSVP nie jest obsługiwany w sposób szczegółowy i zorganizowany, często zdarzają się zmiany w ostatniej chwili do liczby gości. Powoduje to nieoczekiwane koszty lub utratę oszczędności. Utrzymanie jasnej komunikacji z firmą cateringową, zwłaszcza w przypadku listy gości i potencjalnych zmian, jest dobrym sposobem na uniknięcie niespodzianek i zaoszczędzenie pieniędzy. Warto pamiętać, że trzymanie się swojego budżetu i unikanie dodatkowych kosztów jest jednym z najczęstszych sposobów "oszczędzania" pieniędzy na imprezach cateringowych.

4. Zrezygnuj z obsługi kelnerskiej

Z pewnością miło jest mieć obsługę stołów na swojej imprezie, ale czy jest to całkowicie konieczne? Usuwając obsługę stołów z równania i ustawiając bufet przechodni lub dostarczając gościom posiłki w pudełkach, można zaoszczędzić znaczne ilości gotówki. W przypadku niektórych rodzajów imprez, takie swobodne podejście jest wręcz preferowane i bardziej odpowiednie.

Porozmawiaj z firmą cateringową

Najbardziej wykwalifikowane firmy cateringowe są doskonale chętni i zdolni do pomocy w znalezieniu kreatywnych sposobów, aby mieć rodzaj imprezy, którą chcesz w niższym punkcie cenowym. Należy pamiętać, że są to eksperci, którzy mają catered setki, a w niektórych przypadkach tysiące wydarzeń, z budżetów i tłumów wszystkich rozmiarów. To daje im silną wiedzę roboczą na temat technik oszczędzania pieniędzy, które nie naruszą jakości i integralności doświadczenia gości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz