4 Łamigłówki przy wynajmowaniu firmy cateringowej

Niezależnie od tego, czy planujesz ślub, funkcję w pracy, czy imprezę, jednym z najważniejszych elementów każdego wydarzenia jest jedzenie. Dobrze przygotowane wydarzenie z nienaganną obsługą i pysznym jedzeniem pozostawia ludzi szalejących na temat doświadczenia. Z drugiej strony, jeśli catering jest źle zrobione, może zostawić zły smak w ustach gości - zarówno dosłownie iw przenośni!

Wybierając firmę cateringową na następne wydarzenie, weź pod uwagę poniższe czynniki i czerwone flagi, których należy unikać.

1. Słabo wyszkolony personel

Jeśli chodzi o catering, jakość usług jest równie ważna jak jakość jedzenia. Upewnij się, że pytasz o kwalifikacje serwerów i szefów kuchni - oraz o to, jakie doświadczenie ma z nimi firma cateringowa. Często firmy cateringowe o niższej jakości zatrudniają pracowników na zasadzie "event-by-event", co oznacza, że serwery i personel na Twojej imprezie mogą nigdy wcześniej nie pracować z Twoją firmą cateringową i mogą mieć niewielkie doświadczenie. Zamiast tego, użyj caterer z zaufanym personelu doświadczonych i zaufanych serwerów.

2. Brak komunikacji

To dobry znak, jeśli twój caterer ma dla ciebie tyle samo pytań, co ty dla nich. Wykwalifikowany catering będzie chciał wiedzieć o wielkości, miejscu, okazji i formalności wydarzenia. Pytania te pokazują, że firma cateringowa zwraca uwagę na szczegóły i myśli o całości świadczonych usług, a nie tylko o przygotowaniu jedzenia. Należy wystrzegać się firm cateringowych, które nie pytają o nic więcej niż o to, jakie menu mamy na myśli. Problemy prawdopodobnie pojawią się w miarę zbliżania się imprezy - lub co gorsza, w dniu jej rozpoczęcia.

3. Cytaty z zewnątrz

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wybór firmy cateringowej jest posiadanie wizji swojego wydarzenia i uzyskanie ofert od kilku potencjalnych opcji. Kiedy już to zrobisz, wyrzuć wszystkie oferty, które są znacznie powyżej lub poniżej Twojego budżetu. Podczas gdy każdy kocha niskie ceny, istnieje szansa, że oferta, która jest znacznie tańsza niż inne opcje jest zbyt dobra, aby była prawdziwa. Caterer musi być planowanie na cięcia rogów, albo ze składników lub z usług, jeśli są one w stanie zaoferować cenę, że znacznie poniżej reszty konkurencji.

4. Umowy słowne

Podczas gdy umowy ustne są w porządku dla małych transakcji skali między przyjaciółmi i rodziną, wynajem caterer jest transakcja biznesowa, która powinna być wykonana w formie pisemnej. Steer jasne z caterers, które działają na umowach słownych. Posiadanie wszystkiego na piśmie nie pozostawi wątpliwości co do kosztów, menu, oczekiwań i odpowiedzialności wszystkich zaangażowanych stron i da ci spokój, że będziesz pokryty, jeśli pojawią się jakiekolwiek błędy lub nieporozumienia.

Znalezienie wykwalifikowanej firmy cateringowej

Pamiętaj, aby zostawić sobie dużo czasu na poszukiwania cateringu. Zacznij od popytania wśród przyjaciół, rodziny, a nawet w miejscu, w którym odbędzie się impreza, o rekomendacje. Nie bój się zadawać pytań o doświadczenie i kwalifikacje firmy cateringowej, zanim dostaniesz ofertę i spojrzysz na menu. Z wystarczającą uwagą na froncie, ty i twoi goście będą znacznie bardziej zadowoleni z wyniku!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz