5 sposobów, aby trzymać się swoich postanowień fitness

Więc masz te postanowienia noworoczne fitness. Teraz zadanie polega na tym, aby zapewnić, że trzymają się przez cały rok.

W ciągu roku, przyjdzie czas, że się rozpraszać, czuć się zmęczony, lub hit lull z postępów w utracie wagi i zacząć czuć się zniechęcony. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci przebrnąć przez te plateau:

Nie przejmuj się wagą

Chociaż Twoim postanowieniem może być utrata wagi, nie zatracaj się w liczbach. Skup się na innych fizycznych osiągnięciach, które pomogą Ci [schudnąć] i świętuj przekroczenie tych kamieni milowych. Na początku roku zrób Fit Test i staraj się poprawiać swój wynik co tydzień przez następny miesiąc.

Skup się na jednym kroku

Regularność to pierwsza zasada sukcesu. Nie zniechęcaj się chwilowymi niepowodzeniami, postaraj się je pokonać, wprowadzić poprawki i iść naprzód!

Zamiast czuć się przytłoczonym tym, co pozostało do osiągnięcia, zapytaj, co jest jedną rzeczą, którą możesz zrobić lub zmienić, aby pomóc sobie w osiągnięciu sukcesu w tym momencie? Następnie dokonaj tej małej zmiany, np. zdyscyplinuj się, budząc się na poranny spacer lub jedząc sałatkę zamiast fast foodów na lunch. Skupiając się na kolejnym kroku przed sobą, zachowasz kontrolę nad sytuacją i wrócisz na właściwy kurs.

Świętuj małe zwycięstwa

Małe cele, nad którymi masz pełną kontrolę, takie jak liczba wizyt na siłowni lub zwiększenie ciężaru w wyciskaniu na klatkę piersiową, powinny być świętowane po przekroczeniu. Eksperci twierdzą, że w dłuższej perspektywie prowadzą one do lepszej retencji.

Daj się zainspirować

Badania wykazały, że ludzie, którzy mają wsparcie, odnoszą największe sukcesy w programach dietetycznych i ćwiczeniowych. Kumpel z pracy - przyjaciel, który ma te same cele - jest wielką pomocą w chwilach, gdy chcesz się poddać.

Media społecznościowe to kolejne potężne narzędzie. Tweetując swoje zamiary lub ogłaszając je na Facebooku, możesz stać się odpowiedzialnym za realizację swojego celu. Możesz też liczyć na duże wsparcie i przydatne sugestie. Podjęcie zobowiązania fitnessowego Healthifyme to kolejny dobry sposób na utrzymanie motywacji, gdy sytuacja staje się trudna.

Czytanie historii sukcesów innych osób, które osiągnęły swoje cele fitness, może również pomóc Ci zwiększyć pewność siebie. Poszukaj inspirujących historii na blogu Healthifyme w nadchodzących dniach.

Wizualizuj swoje cele

Oprócz pisemnych celów, używaj innych wizualnych przypomnień, aby utrzymać je w pamięci. Strój kąpielowy, który chcesz założyć na nadchodzące wakacje na plaży, zdjęcie z przeszłości, kiedy byłaś bardziej sprawna fizycznie, czy para dżinsów, w które chcesz się znowu zmieścić, mogą być potężnymi symbolami pokazującymi, co chcesz osiągnąć. Trzymając je w zasięgu wzroku, będziesz miał ciągłe przypomnienia, aby pozostać zmotywowanym i trzymać się swojego planu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz