Catering korporacyjny Potrawy

Planując imprezę firmową, dobrze jest mieć pomysł na dania, które mają znaleźć się w menu, aby zapewnić wszystkim uczestnikom imprezy odpowiednie warunki. Większość imprez firmowych nie wymaga wielu komplikacji przy wyborze jedzenia, ponieważ lekkie posiłki zazwyczaj sprawdzają się całkiem dobrze. W tym artykule przedstawiono informacje na temat niektórych dań, które należy rozważyć podczas następnej imprezy firmowej.

Pomysły na śniadanie

Jeśli impreza firmowa odbywa się w godzinach porannych, konieczne będzie podanie gościom śniadania. Śniadanie energetyczne może zawierać różne potrawy, takie jak sałatka ze świeżych owoców, różne przekąski i jogurty. Śniadanie powinno dostarczyć gościom wystarczająco dużo energii, aby mogli kontynuować główne zadania w ciągu dnia.

Oprócz tego można rozważyć bufet amerykański, który zawiera ziemniaki śniadaniowe, jajecznicę, świeże owoce, wędliny i bajgle.

Pomysły na lunch

Lunche w pudełkach są dość często spotykane na imprezach firmowych, ponieważ są proste w użyciu i podawaniu, co sprawia, że są odpowiednie na imprezy o dużym natężeniu ruchu. Lunch w pudełku może zawierać różne produkty, takie jak kanapki, frytki, sałatkę ziemniaczaną, marchewkę, sałatkę z kuskusem, sałatkę makaronową i deser. Inną popularną opcją na imprezę firmową jest bufet typu wrap. Mogą one zawierać różne produkty spożywcze, takie jak polędwica wołowa, kurczak Cezar, smaczne wrapy, Santa Cruz i pesto warzywne.

Pomysły na przekąski w przerwie

Podczas przerwy goście mogą skosztować przekąsek, takich jak orzeszki ziemne, M&M's, solone orzeszki, rodzynki i granola. Dobrze sprawdzają się również ziarna słonecznika, małe pianki i wiórki czekoladowe. Oprócz tego mini snickersy, batoniki Milky Way, batoniki 3 Musketeers, batoniki Twix i orzeszki mogą sprawić, że wszyscy będą gotowi do następnej sesji. Zdrowe i bezglutenowe są także batoniki Kind, które pomagają stworzyć odpowiednią atmosferę produktywności podczas imprezy. Te smakołyki nie wymagają nawet przerwy, ponieważ można je zjeść jeszcze w trakcie trwania imprezy.

Pomysły na kolację

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy i goście świetnie się bawili, warto rozważyć podanie im kolacji. Podczas kolacji można podać różne opcje, takie jak kurczak, smażona fasola, ser, frytki, tortille z mąki, ciepła kukurydza, pieczone ziemniaki i wołowina. Dzięki tym różnym opcjom zadbasz o to, aby wszystkie kubki smakowe zostały odpowiednio zaspokojone.

Inne porady żywieniowe, które trzeba znać

Oprócz dań śniadaniowych, obiadowych i kolacyjnych, potrzebujesz jeszcze innych wskazówek dotyczących dań firmowych, które pomogą Ci zorganizować wspaniałą imprezę dla wszystkich.

  • Zaproponuj świeżą i lokalną kuchnię

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się świeża i lokalna żywność. Jeśli organizujesz imprezę firmową, warto pomyśleć o kuchni, która reprezentuje te dwa aspekty. Dodanie do menu świeżych, lokalnych produktów jest doskonałym sposobem na zaprezentowanie produktów sezonowych, umożliwienie gościom skosztowania prostych potraw i dodanie wszystkim energii podczas imprezy.

  • Rozważ smakołyki w małych kawałkach

Na imprezach firmowych zawsze świetnie sprawdzają się małe potrawy i przekąski. Aktualnym trendem w cateringu korporacyjnym jest interpretacja znanych, ulubionych potraw. Są one oferowane w postaci smakowitych i małych kawałków. Planując imprezę firmową i szukając pysznych potraw dla swoich gości, warto pomyśleć o ich zmniejszeniu. Przykładem mogą być strzelające ostrygi, małe szaszłyki antipasto, suwaki dla smakoszy i nadziewane klopsiki.

  • Kanapki

Jak już wcześniej wspomniano, kanapki są doskonałą opcją, którą warto rozważyć włączenie do firmowego menu cateringowego. Wynika to z faktu, że pasują one do każdej okazji. Jeśli nie chcesz robić zbyt wiele w zakresie przygotowywania posiłków, kanapki sprawdzą się doskonale. Możesz sprawić, by było to dla wszystkich przyjemne doświadczenie, dając gościom możliwość zrobienia własnych kanapek. Będzie to możliwe, jeśli zaoferujesz świeże warzywa, pieczywo, mięso, sery i ciekawe dodatki.

Jeśli planujesz zorganizować imprezę firmową, jedną z rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, jest jedzenie. Jedzenie oznacza energię, a odpowiednie potrawy mogą sprawić, że goście będą pełni energii przez cały czas trwania imprezy. Jednak, jak zapewne zdajesz sobie sprawę, podejmowanie decyzji o wyborze najlepszych potraw na imprezę firmową może być dość przytłaczające. Jeśli nie jesteś ekspertem w planowaniu imprez, możesz zatrudnić firmę cateringową, która Ci w tym pomoże. Ułatwi Ci to, wymyślając różne menu w oparciu o dania, które chcesz zaoferować. W tym momencie jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybranie najlepszego menu, a oni dostarczą jedzenie w dniu imprezy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz