Trzy rzeczy, których nie rozumie Twoja firma cateringowa

Kiedy jesteś odpowiedzialny za organizację imprezy, catering jest jedną z najważniejszych (i często nerwowych) części całego procesu. Tutaj masz wszędzie od dziesiątek do setek, a nawet tysięcy osób, a twoim zadaniem jest upewnienie się, że impreza jest sukcesem. Jeśli jest to impreza z cateringiem, to z pewnością jedzenie i obsługa napojów będą stanowiły dużą część ogólnego wrażenia.

Wywieranie wrażenia może być ważniejsze w niektórych miejscach i na niektórych imprezach; formalne spotkanie firmowe, na przykład, nie odzwierciedlałoby dobrze firmy, gdyby wystąpiły problemy z jakością, problemy z obsługą lub braki w usłudze cateringowej. Nawet w przypadku zwykłych imprez, jednak te kwestie są ważne - i kiedy catering popełnia poważny błąd, jest to co najmniej niewygodne. Zwłaszcza, gdy za profesjonalną usługę płaci się dobre pieniądze.

Ważne jest, aby upewnić się, że twój caterer rozumie cię i jakie są twoje cele dla wydarzenia. To może być swobodna impreza lub fantazyjne wesele, ale zawsze dobrze jest zachować rzeczy profesjonalne i omówić szczegóły, jak również duży obraz. Niektóre firmy cateringowe nie wykonują zbyt dobrej pracy w zakresie komunikacji ze swoimi klientami, a kiedy pojawiają się problemy, może to być sytuacja bez wyjścia.

Oto trzy rzeczy, których Twój catering nie rozumie (lub rozumie, jeśli jest naprawdę renomowaną firmą cateringową).

Twoje upodobania

Możesz robić imprezę tematyczną, jak hawajski Barbeque, w którym to przypadku masz na myśli znalezienie caterer, który specjalizuje się w tej niszy. Bardziej prawdopodobne jest to, że masz konkretne gusta. Chcesz, aby menu było smaczne i wykończone na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie. W niektórych przypadkach chcesz być bardziej eklektyczny w swoich wyborach menu. W każdym przypadku ważne jest, że twój caterer i ty są na dokładnie tej samej stronie.

Twoje obawy

Caterers powinny zdecydowanie zrozumieć lęki, z jakimi borykają się klienci, którzy zorganizowali imprezy. To oni są odpowiedzialni za sukces imprezy i liczą na to, że Ty (catering) dostarczysz to, co się liczy. Tylko poprzez bycie skrupulatnym i dostarczanie zgodnie z obietnicą, firma cateringowa może spełnić te oczekiwania, a komunikacja jest w tym przypadku kluczowa.

Twój budżet

Profesjonalne firmy cateringowe rozumieją Twój budżet i będą starannie pracować, aby się w nim zmieścić. Nie będą naliczać niespodziewanych opłat po fakcie. Będą jasne i przejrzyste, jeśli chodzi o budżet i koszty.

Wybierz ostrożnie

Duża część Twojego sukcesu cateringowego jest określona w momencie wyboru firmy cateringowej. Te naprawdę dobre wiedzą, jak zadawać właściwe pytania i pomóc klientowi wyjaśnić i zdefiniować rzeczy w bardziej produktywny sposób. Komunikacja jest ulicą dwukierunkową, a zarówno firmy cateringowe, jak i klienci wygrywają, jeśli komunikacja jest jasna. Jako klient, najlepszym sposobem na zapewnienie sukcesu imprezy jest zwrócenie uwagi na reputację i komunikację podczas poszukiwania firmy cateringowej.