Wspaniała transformacja Prakhara Avasthi

Waga przedtem: 84 kg

Waga teraz: 72 kg

Wzrost: 5'11"

Schudł 12 kg w 5 miesięcy

Prakhar Avasthi, były hokeista na poziomie krajowym, zawsze był osobą zorientowaną na osiąganie celów. Kiedy zdał sobie sprawę, ile przytył w ciągu trzech lat - spędzonych na siedzącej pracy, informatyk z Delhi wiedział, że musi dokonać drastycznych zmian w stylu życia.

"Do czasu studiów byłem bardzo aktywny i lubiłem uprawiać sport. Kiedy zacząłem pracować, stałem się bardzo zajęty i nie mogłem znaleźć na to czasu" - mówi Prakhar. Długie godziny spędzane przy biurku, złe wybory żywieniowe i nieregularne pory posiłków sprawiły, że jego waga wzrosła do 84 kg. Wkrótce rodzina i przyjaciele zaczęli wyrażać zaniepokojenie jego przyrostem wagi. Sam Prakhar nie mógł pozbyć się uczucia ciężkości. "Cały czas byłem w letargu" - wspomina i to był wystarczający sygnał alarmowy.

Szukając w sieci planu fitness, Prakhar przeczytał o HealthifyMe i pobrał aplikację w maju 2016 roku. Dzień później otrzymał telefon od trenera dietetycznego HealthifyMe, Sapny Sangtani. "Sapna zapytała mnie o mój codzienny plan posiłków i poprosiła mnie o wprowadzenie kilku małych, ale bardzo przydatnych zmian. Na początek poprosiła mnie, abym pił około 3-5 litrów wody dziennie. Wyjaśniła, że większość z nas często myli pragnienie z głodem i kończy się na tym, że jemy o wiele więcej niż potrzebujemy. Poprosiła mnie również o jedzenie sałatek i przekąsek z ogórków, ponieważ oba te produkty są lekkie i sycące" - mówi Prakhar. Trener fitness HealthifyMe Sreemanth przeanalizował jego codzienną aktywność i polecił mu kilka ćwiczeń, które mógłby wykonywać.

W ciągu tygodnia od zastosowania się do ich sugestii Prakhar poczuł, że jego poziom energii wzrasta. Podekscytowany możliwościami, uaktualnił do Transform, planu premium HealthifyMe, i otrzymał spersonalizowaną i szczegółową codzienną dietę i rutynę ćwiczeń.

Zawsze myślałem, że zdrowe odżywianie się będzie kosztowne, ale myliłem się".

Sapna sporządziła plan diety, który był prosty, skupiał się na żywności, która była już gotowana w wegetariańskim domu Prakhar i składnikach, które były łatwo dostępne. "Zawsze myślałem, że zdrowe odżywianie się będzie kosztowne, zwłaszcza gdy czytasz o tym, że chude mleko, awokado itp. mają korzystny wpływ na utratę wagi, ale wszystko, co zasugerowała Sapna, było już w mojej kuchni. Po prostu nie jadłem tego" - mówi.

Zrywając z rutyną ciężkich śniadań - obiadów - kolacji, Sapna wprowadziła Prakharowi mniejsze posiłki bogate w białko i błonnik, spożywane w dwugodzinnych odstępach. Aby posiłki nie stały się monotonne, Sapna zmieniała plan w regularnych odstępach czasu. Chociaż nie powstrzymała go przed jedzeniem poza domem - zalecając jedynie spożywanie stałych porcji - Prakhar przez ostatnie pięć miesięcy starał się jeść wyłącznie domowe posiłki. "Dołączenie do HealthifyMe nie tylko zmieniło moje nawyki żywieniowe, ludzie wokół mnie również jedzą zdrowiej" - mówi.

'Ćwicząc codziennie rano, czułem, że moja wytrzymałość wzrasta z dnia na dzień'.

Były sportowiec uważa, że powrót do planu fitness jest większym wyzwaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego napięty harmonogram pracy. To główny powód, dla którego zdecydował się na domową rutynę treningową. "Poziom sprawności Prakhara był w porządku, więc po rozpoczęciu rozciągania przez kilka tygodni, dałem mu plan treningu cardio, oporowego i obwodowego" - mówi Sreemanth, wyjaśniając, że połączenie jest ważne, aby zwiększyć beztłuszczową masę mięśniową i zmniejszyć procent tłuszczu.

Poprosił Prakhara, aby zainwestował w hantle, kettlebells (do treningu oporowego) i szwajcarską piłkę (znaną również jako piłka do ćwiczeń, do cardio), aby uzyskać najlepsze wyniki. "Treningi z kettlebell i piłką szwajcarską są moimi ulubionymi, ponieważ można za ich pomocą naśladować ćwiczenia na siłowni w domu" - mówi Sreemanth, który zmieniał plan treningowy co 4-6 tygodni, aby zapobiec utracie wagi przez Prakhara.

Ćwicząc zgodnie z demonstracjami wideo przesyłanymi przez Sreemantha, Prakhar zaczął odczuwać, że jego wytrzymałość wzrasta z dnia na dzień. "Wcześniej budziłem się wcześnie i marnowałem czas na telefonie. Teraz od 5.30 do 7 rano idę na spacer lub ćwiczę, w zależności od planu. Po ćwiczeniach czuję się energiczny przez cały dzień" - mówi.

Moi trenerzy zasługują na uznanie za czujność i motywowanie mnie do wytrwałości".

Prakhar chwali swoich trenerów Sapnę i Sreemantha za czujność i utrzymywanie motywacji. "Sapna dzwoni do mnie regularnie, aby sprawdzić, jak idzie moja dieta, a jeśli jestem zbyt zajęty, aby odebrać telefon, upuszcza wiadomość na Whatsapp, pytając mnie o moje posiłki", mówi Prakhar, dodając, że Sreemanth planuje rutyny ćwiczeń wokół jego zajętego harmonogramu. Trener umieszcza zasługi z powrotem w kącie swojego klienta. "Sukces Prakhara jest w 100% wynikiem jego poświęcenia. Nie zawsze można znaleźć ludzi, którzy są tak zainspirowani jak on" - mówi Sreemanth.

Przy wadze 72 kg, trzy kilogramy poniżej docelowej wagi 75 kg, Prakhar pracuje teraz nad utrzymaniem swojego zdrowia. Chciałby też zainspirować innych do zdrowszego i bardziej wysportowanego życia. "Kiedy ludzie widzą, ile schudłem, chcą wiedzieć, że mi się to udaje. Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem, ponieważ chcę zmotywować innych do zrobienia tego samego. Ludzie powinni wiedzieć, że nie jest trudno schudnąć" - mówi. "Fitness to nie jest coś, co musisz naśladować, to jest sposób, w jaki musisz żyć swoim życiem. Tego właśnie nauczyłem się po dołączeniu do HealthifyMe".

Czy inspiruje Cię podróż Prakhara? Dowiedz się, jak HealthifyMe może pomóc Ci osiągnąć cele związane z utratą wagi.

Zastrzeżenie: Wyniki mogą i mogą się różnić dla Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Komentarze (0)

Zostaw komentarz