Niesamowita historia transformacji Anupa Bhatnagara

Przeczytajmy o niesamowitej transformacji Anupa Bhatnagara z 83,6 kg do 70,5 kg w 6 miesięcy, utrata wagi 13,1 kg w 6 miesięcy.

Anup Bhatnagar, pracownik obsługi naziemnej w przemyśle lotniczym, marzył o wspaniałej karierze! Jedyną rzeczą, która go ograniczała, była waga, którą przybrał w ciągu ostatnich 5 lat.

"Moja praca wiąże się z długimi godzinami spędzanymi na lotniskach i licznymi podróżami" - mówi Anup, który pracuje w dziale audytu w sektorze lotniczym. Nieregularne godziny pracy, zaburzony cykl snu - spanie do rana i praca do późna w nocy oraz regularne jedzenie na mieście miały ogromny wpływ na jego zdrowie. Kiedy zdał sobie sprawę, że przybiera na wadze, Anup zaczął pomijać swoje posiłki. "Myślałem, że to pomoże mi się odchudzić, ale skończyło się to tylko na zepsuciu mojej rutyny i okazało się, że przybrałem na wadze jeszcze bardziej", mówi mieszkaniec Noidy.

Kiedy waga Anupa osiągnęła 83,6 kg w marcu 2016 roku, jego stan zdrowia zaczął się pogarszać. Jego ciśnienie krwi i cholesterol wystrzeliły w górę, zaczął cierpieć na chroniczne bóle głowy, rozwinął stłuszczoną wątrobę i czuł się ospały przez cały dzień.

'Na początku nie rozumiałem, w jaki sposób częste jedzenie pomoże mi schudnąć. Teraz już rozumiem!'

Podczas lotu samolotem Anup przeglądał magazyn, w którym natknął się na reklamę HealthifyMe. Jego lekarz zalecił mu schudnąć, więc zdecydował się wypróbować aplikację mobilną. Zaczął od darmowej tygodniowej sesji próbnej, po zakończeniu której zdecydował się kontynuować program i zapisał się formalnie.

Przypadek Anupa został przydzielony do diet coacha Ritu Chawla i trenera fitness Ganesh Paramashiva, którzy wprowadzili go na dietę odchudzającą i doradzili mu zwiększenie aktywności fizycznej. "Ritu kazała mi jeść co dwie godziny, co naprawdę mnie zastanowiło. Nie rozumiałem, w jaki sposób częstsze jedzenie miałoby pomóc mi schudnąć" - mówi. Oczywiście, tajemnica jest teraz dla niego jasna, a on czyni punkt, aby ściśle trzymać się swojego planu diety i pozostać w kontakcie ze swoim trenerem, który monitoruje go przez cały dzień.

Teraz wstaję o 5.45 rano każdego ranka".

Styl życia Anupa przeszedł teraz całkowitą przemianę na lepsze. Mimo, że nie rozpoczął jeszcze odpowiedniego reżimu ćwiczeń i fitnessu - jak sam przyznaje, był leniwy w tej kwestii - ścisła kontrola nad swoją dietą i podstawowa aktywność fizyczna, taka jak szybki spacer, pomogły mu skutecznie schudnąć 13 kg w ciągu sześciu miesięcy.

Ritu mówi, że największym problemem Anupa był brak odpowiedniej rutyny i że naprawa jego rutyny w połączeniu ze ścisłym monitorowaniem jego stylu życia była odpowiedzialna za jego utratę wagi. "Starałam się zapewnić, że kontrolował porcje, które jadł i spożywał posiłki o właściwej porze. Zmieniałam jego dietę co 15 dni, aby nie znudziło mu się to, co jadł," wyjaśnia.

Anup wstaje teraz o 5.45 każdego ranka i zaczyna swój dzień od wody detoksykacyjnej zrobionej z naparu z cytryny i owoców. Następnie udaje się na godzinny spacer, po którym spożywa śniadanie złożone ze zdrowych składników, takich jak płatki zbożowe z pełnego ziarna, białka jaj i kiełki. Na lunch i kolację zaczął jeść dużo sałatek i raity, a w nocy nie spożywa węglowodanów. W ciągu dnia, gdy jest głodny, podjada suche owoce, murmura, owoce, zieloną herbatę lub czarną kawę.

Ritu uważnie obserwowała styl życia Anupa i zachęcała go do regularnego rejestrowania swojej diety i aktywności fizycznej w aplikacji HealthifyMe, aby mogła monitorować jego postępy. Chociaż doświadczył rozsądnej utraty wagi, Anup nadal ma 5 kg więcej do stracenia, aby osiągnąć swój cel. "Realistycznie rzecz biorąc, myślę, że Anupowi zajmie kolejne sześć miesięcy osiągnięcie docelowej wagi, głównie ze względu na sezon zimowy i jego wpływ na metabolizm. Ludzie mają tendencję do rozpieszczania się w tym sezonie i powolnego podejmowania aktywności fizycznej ze względu na pogodę", mówi Ritu.

'Wszystkie moje problemy zdrowotne zniknęły'

Anup otrzymuje wiele komplementów za swoją utratę wagi i mówi, że jest zachwycony, że znów może zmieścić się w swoją starą parę dżinsów. "Mój obwód w talii zmniejszył się z 40 do 37", mówi. "Czuję się też teraz bardziej energiczny. Jestem w stanie spędzać więcej czasu z moimi dziećmi, a wszystkie moje problemy zdrowotne zniknęły." Chociaż unikał odpowiedniego fitnessu i reżimu ćwiczeń, Anup planuje podjąć je teraz, aby jeszcze bardziej poprawić swoją sprawność. "Nigdy nie mógłbym tego zrobić bez interwencji HealthifyMe" - mówi.

Zainspirowany transformacją Anupa? Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby uzyskać całkowicie spersonalizowaną dietę i plan fitness.

Zastrzeżenie: Wyniki mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze dla Ciebie podejście, aby osiągnąć swój cel.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Komentarze (0)

Zostaw komentarz