Zachwycająca przemiana Garimy Pathak po ciąży

Przeczytajmy o transformacji Garimy Pathak po ciąży z 66 kg do 57,2 kg w ciągu 4 i pół miesiąca.

Pierwszorazowa matka Garima Pathak zawsze była świadoma pozostawania w formie i prowadzenia zdrowego stylu życia. Więc kiedy zobaczyła siebie w lustrze kilka miesięcy po porodzie, było to "prawdziwe doświadczenie otwierające oczy!", mówi. "Ubrania są papierkiem lakmusowym dla każdej świeżo upieczonej matki i zdałam sobie sprawę, że nie mieściłam się w moje ubrania sprzed ciąży, co bardzo mnie martwiło" - mówi Garima, która ważyła wtedy 66 kg.

34-letnia mieszkanka Kanpur nigdy wcześniej nie miała problemów z wagą. Przed zajściem w ciążę waga Garimy wynosiła 58,5 kg, a podczas ciąży wzrosła do 74 kg. Po porodzie wróciła do 68 kg, a dzięki zdrowym nawykom żywieniowym udało jej się schudnąć 2 kg na własną rękę. "Unikam jedzenia śmieci i tłustego jedzenia", wyjaśnia, dodając, że chociaż nie było możliwe ćwiczenie podczas opieki nad noworodkiem, dziecko utrzymywało ją na palcach.

'Początkowo wahałem się, czy używać aplikacji mobilnej do utraty wagi. Ale teraz jestem bardzo zadowolona, że w nią zainwestowałam'.

Kiedy zauważyła, że jej waga utknęła na poziomie 66 kg, Garima zdała sobie sprawę, że potrzebuje pomocy w przełamaniu plateau. Uderzenie na siłownię z noworodkiem w domu nie było w ogóle możliwe. Szukając informacji w Internecie, przeczytała o aplikacji HealthifyMe. "Na początku byłam trochę niezdecydowana, czy używać aplikacji mobilnej do utraty wagi, ponieważ jest to tak nowa koncepcja" - mówi, dodając, że jej mąż zachęcił ją do spróbowania.

Po 7-dniowym darmowym okresie próbnym przekonała się do płatnego planu. "Bardzo podobał mi się fakt, że otrzymałam plan ćwiczeń w arkuszu Excel, który zawierał linki do filmów i szczegółowe opisy, jak prawidłowo wykonywać każdy ruch. Było to dla mnie szczególnie pomocne, ponieważ nigdy nie przepadałam za ćwiczeniami" - mówi.

Garima być może zawsze zdrowo się odżywiała, ale jak mówi, dietetyk Sameera z HealthifyMe otworzył przed nią nowy świat. "Jako laik nie wiesz, ile białka, węglowodanów, błonnika lub tłuszczu potrzebujesz dziennie. Sameera obliczyła moje spożycie kalorii w oparciu o mój poziom aktywności, pamiętając, że karmię piersią, i podzieliła się ze mną kompleksowym planem diety, który mogłam zastosować" - mówi. Będąc wegetarianką, która nie osiągnęła wymaganego spożycia białka, Sameera poprosiła ją o spożywanie białek jaj i białka serwatkowego, aby zwiększyć spożycie białka i zmniejszyć ilość węglowodanów w diecie. "Wcześniej jadłam poha lub upma na śniadanie, ale oba składniki są wysokie na indeksie glikemicznym. Poproszono mnie, abym zamieniła je na omlety i niskotłuszczowy paneer bhurji" - mówi, dodając, że owoce i prażone nasiona lnu również zostały włączone do jej codziennego planu. Sameera podkreśliła również znaczenie regularnego przestrzegania pór posiłków i kontrolowania porcji. "Zawsze byłam zwolenniczką małych posiłków i potrzebowałam czegoś zdrowego do schrupania co dwie godziny. Sameera pomogła mi jednak zrozumieć, w jakich ilościach powinnam jeść" - mówi Garima, która śledzi swoje codzienne spożycie za pomocą aplikacji HealthifyMe do śledzenia kalorii.

Podczas gdy dieta mogła być w jej zasięgu, treningi były inną sprawą. "Oprócz niektórych ćwiczeń Pranayama, takich jak Kapalbhati, nigdy nie ćwiczyłam regularnie przed ciążą" - mówi Garima, którą trener fitnessu Shekhar z HealthifyMe po raz pierwszy wprowadził w trening cardio. Jej godzinny domowy plan ćwiczeń obejmuje teraz lekkie cardio i jogę; z planem jogi opracowanym przez jej trenera Anshu, który ćwiczyła w naprzemiennych dniach.

'Przy 57,2 kg, obecnie ważę mniej niż przed zajściem w ciążę'

Sameera uważa, że determinacja i zdrowe nawyki jej klientki były jej największymi atutami w tym okresie transformacji. "Garima jest bardzo sumienna, jeśli chodzi o swoje treningi i dietę, a także przestrzeganie instrukcji. Była zdeterminowana, aby osiągnąć swój cel, a rezultaty są widoczne na pierwszy rzut oka" - mówi Sameera.

Po przekroczeniu docelowej wagi 60 kg, głównym zmartwieniem Garimy jest teraz redukcja tłuszczu z brzucha, a biorąc pod uwagę jej dotychczasowe doświadczenia, jest pewna, że uda jej się to osiągnąć. "Najlepszą rzeczą w HealthifyMe jest to, że jesteś w kontakcie z ekspertami 24/7 i są oni gotowi odpowiedzieć nawet na najgłupsze pytania, jakie możesz mieć" - mówi Garima. Również trenerzy są pomocni dla wszystkich, nie tylko dla swoich uczniów. "Zostałam dodana do grupy moderowanej przez trenerkę jogi Pragyę i wysłałam jej kilka filmów z moimi asanami. Oddzwoniła z informacją zwrotną, mimo że nie jest moim trenerem" - mówi Garima, która poleciła aplikację wielu przyjaciołom i członkom rodziny. "Kiedy ludzie chwalą mnie za utratę wagi, a ja mówię im, że udało mi się to dzięki pomocy aplikacji mobilnej, wydają się zaskoczeni. Ale ja jestem po prostu szczęśliwa, że dokonałam tej inwestycji!".

Zainspirowany historią Garimy, aby stracić tę wagę dziecka? Nasi eksperci mogą pomóc

Zastrzeżenie: Wyniki mogą i mogą się różnić w Twoim przypadku. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: utrata wagi

Komentarze (0)

Zostaw komentarz