Historia niewiarygodnej transformacji Rajesha

Przeczytajmy o niesamowitej historii przemiany Rajesha Kumara w wieku 30 lat z 90 kg do 66,7 kg, 23,3 kg utraty wagi w 6 miesięcy.

Dzień bez śmieciowego jedzenia był dla Rajesha Kumara Singha dniem niepełnym. Regularne objadanie się samosami, hamburgerami i chowmein spowodowało przyrost masy ciała o 17 kg w ciągu 2 lat. Jego moment realizacji przyszedł, gdy igła wskazała na 90 kg w marcu 2016 roku, popychając go do złożenia przysięgi, aby się przekształcić.

"Kiedyś czułem się bardzo ciężki i łatwo się wyczerpywałem. Z dnia na dzień moje ubrania stawały się coraz ciaśniejsze i nadszedł moment, kiedy nie mogłem się w nie zmieścić" - mówi Rajesh. Pracując jako kierownik sprzedaży w firmie farmaceutycznej, Rajesh przez większą część dnia przebywał w terenie, co zaburzało jego cykl żywieniowy. Opuszczanie posiłków lub jedzenie w przypadkowych godzinach - "Zwykle jadłem ciężkie śniadanie o 11 rano, pomijałem lunch, zajadałem się przekąskami o 15:30, a następnie bezpośrednio po dotarciu do domu, około 23:00, jadłem kolację"; w połączeniu z zaburzonym cyklem snu i złymi nawykami dotyczącymi stylu życia spowodowało, że jego waga gwałtownie wzrosła z 73 do 90 kg.

Aplikacja HealthifyMe ma ogromną bazę indyjskich produktów spożywczych - to jest dokładnie to, czego potrzebowałem.

Martwiąc się o swoje zdrowie, Rajesh zaczął odkrywać aplikacje do fitnessu i odchudzania. Wypróbował kilka i wkrótce potem je odrzucił, ponieważ czuł, że nie służą jego celowi. Ale kiedy natknął się na HealthifyMe, wiedział, że znalazł to, czego potrzebował! "Tracker kalorii dostępny w innych aplikacjach był przeznaczony dla zachodnich diet, ale HealthifyMe zaspokoił moją potrzebę - indyjskie jedzenie! To było dokładnie to, czego szukałem" - mówi.

W ciągu następnych kilku miesięcy Rajesh ciężko pracował nad kondycją fizyczną z HealthifyMe jako swoim przewodnikiem. "Aplikacja zaczęła się od zapytania mnie o mój cel utraty wagi, a następnie, zgodnie z moim celem, określiła moje spożycie kalorii i budżet treningowy. Wcześniej nie wiedziałem zbyt wiele o kaloriach. Nie byłem pewien, jaką rolę odgrywają one w odchudzaniu. Teraz, wiem lepiej. Kiedy zacząłem korzystać z HealthifyMe, używałem dziennika moje posiłki przed posiadaniem go, aby zrozumieć, ile powinienem jeść, a jakie elementy żywności, które powinienem unikać. Jednak teraz, wraz z doświadczeniem, wiem, jaka ilość jedzenia jest dla mnie odpowiednia i mogę sobie pozwolić na późniejsze logowanie posiłków" - mówi.

Korzystał również z funkcji śledzenia wody w aplikacji, aby upewnić się, że jest nawodniony. "Piję dużo wody - około 14-15 szklanek dziennie. Używam funkcji przypominania o wodzie w aplikacji, aby przypomnieć sobie o piciu wody w regularnych odstępach czasu".

'Polegam na blogu HealthifyMe, aby uzyskać wskazówki zdrowotne i przepisy'

Rajesh ćwiczy na siłowni w swoim sąsiedztwie, gdzie instruktor fitness prowadzi go za pomocą ćwiczeń odchudzających. "Skupiłem się na utracie wagi i ćwiczeniach cardio, takich jak bieganie na bieżni, jazda na rowerze stacjonarnym, deski, burpees, wypady, przysiady i podnoszenia nóg, oprócz podstawowej jogi. Ale teraz, gdy straciłem wymaganą ilość wagi, zacząłem ostatnio trenować siłowo, aby zbudować beztłuszczową masę mięśniową" - mówi.

Oprócz swojego instruktora, Rajesh polega na blogu HealthifyMe i innych artykułach zdrowotnych dostępnych w Internecie, aby kształcić się w zakresie fitnessu. "Na blogu HealthifyMe jest tak wiele informacji - materiały żywieniowe, korzyści i zagrożenia związane z dietami i reżimami treningowymi, zdrowe przepisy i wiele innych, które okazały się dla mnie niezwykle przydatne i motywujące" - mówi.

Nigdy nie opuszczam posiłków i codziennie chodzę na regularne spacery".

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Rajeshowi udało się wprowadzić godne pochwały zmiany w swoim stylu życia. Z osoby, która nie chodziła regularnie na siłownię, stał się osobą ćwiczącą codziennie przez 90 minut. Zrewidował również swoją dietę! Zawiera ona zdrowsze produkty, takie jak owies, kiełki, białka jaj i owoce. Rajeshowi udaje się również codziennie po obiedzie i kolacji zrobić sobie energetyczny spacer. "Nigdy nie pomijam posiłku i chodzę na regularne spacery każdego dnia" - mówi.

Utrata 23 kg to duże osiągnięcie".

Większa wytrzymałość, mnóstwo komplementów, większy ogólny entuzjazm to tylko niektóre z korzyści, jakie Rajesh odnosi w wyniku swojej dramatycznej utraty wagi. Ale największym zwycięstwem jest zwycięstwo psychologiczne. Udana utrata 23 kg w ciągu sześciu miesięcy napełniła Rajesha poczuciem pewności siebie i osiągnięć oraz zmotywowała go do trzymania się nowego stylu życia. "Ludzie w moim biurze, mieszkaniu i okolicy ciągle pytają mnie, jak udało mi się schudnąć tak dużo. Czuję, że utrata 23 kg nie jest rzeczą prostą i jest to duże osiągnięcie. Dostaję tak wiele komplementów i czuję się bardziej energiczna w ciągu dnia. Moim celem jest teraz próba utrzymania tej wagi, nie rezygnując z moich zdrowych nawyków" - mówi, wdzięczny za rolę, jaką HealthifyMe odegrało w jego podróży do utraty wagi.

Zainspiruj się Rajeshem i schudnij, korzystając z aplikacji HealthifyMe. Możesz również dołączyć do naszego planu premium i uzyskać spersonalizowane porady dotyczące diety i fitnessu.

Zastrzeżenie: Wyniki mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: Transformacja Historia

Komentarze (0)

Zostaw komentarz