Inspirująca przemiana Nehy Sharma Jha po ciąży

Wiek: 31 lat

Waga wtedy: 75 kg

Waga teraz: 64 kg

Straciła 11 kg wagi po ciąży w 9 miesięcy

Kiedy nowa mama Neha Sharma Jha zapisała się do HealthifyMe, pokazała swojemu trenerowi fitness, Meenakshi S zdjęcie siebie w sukience, w którą zmieściła się podczas pierwszego trymestru. "Jej celem była możliwość ponownego założenia tej sukienki" - wspomina Meenakshi.

Neha ważyła 62 kg na początku ciąży; do czasu, gdy weszła w ostatni trymestr, dieta bogata w niezdrowe tłuszcze i węglowodany oraz brak ćwiczeń sprawiły, że jej waga wzrosła do 72 kg. "Zmagałam się z moją wagą jeszcze przed zajściem w ciążę, jeszcze w 2014 roku, a powodem tego był brak kontroli nad moimi nawykami żywieniowymi", mówi Neha.

Po porodzie przez cesarskie cięcie, jej waga zaczęła wymykać się spod kontroli. "Czułam się ciężka i zaczęłam nienawidzić tego, jak wyglądałam". Do grudnia 2015 roku jej waga gwałtownie wzrosła do 75 kg. "Ludzie zaczęli komentować, jak bardzo stałam się gruba, i wyrazili zaniepokojenie o moje zdrowie. Obsługa moich bliźniaków stała się trudna, ponieważ nie byłam w formie", wspomina.

Instynktownie Neha wiedziała, że częścią problemu była jej dieta. Chociaż lubiła być rozpieszczana, przyznaje, że ludzie w domu mieli bardzo staroświeckie pomysły na to, jak karmić nową matkę. Jej ginekolog był pierwszą osobą, która zwróciła na to uwagę. "Pamiętam ten jeden incydent, kiedy poszłam na rutynową kontrolę, a mój lekarz zapytał mnie, co jadłam na śniadanie, na co odpowiedziałam, że jadłam kanapkę aloo, a zamiast wskazać, co jest w tym złego, postanowiła zapytać mnie, czy uważam, że jest to dobre dla mojego zdrowia", wspomina Neha. "To był dla mnie otwieracz oczu!", mówi. Pomiędzy opieką nad bliźniakami a prowadzeniem domu nie miała czasu na rozważanie opcji pożywnego jedzenia. "Nie było też nikogo w domu, kto mógłby mnie poprowadzić", mówi mieszkanka New Delhi.

'Moje osłabienie zniknęło, gdy tylko rozpoczęłam plan dietetyczny HealthifyMe. Czułam się taka pełna energii'

Sprawy stanęły na głowie, gdy Neha odkryła, że nie jest w stanie karmić piersią swoich dzieci. Zdeterminowana, aby zmienić swoją dietę, Neha zaczęła szukać opcji online i znalazła HealthifyMe. Jej pierwsza interakcja była z trenerem dietetycznym Ritu Puri; "Wyjaśniłam swój problem Ritu. Powiedziała mi, żebym unikała herbaty, i zasugerowała, żebym wypiła szklankę mleka pół godziny przed karmieniem dzieci." Wskazówka zadziałała i zostawiła Nehę pewną, że plan dietetyczny Ritu pokaże rezultaty. Małe posiłki spożywane w częstych odstępach czasu, nacisk na pokarmy bogate w białko i błonnik, przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów, oraz picie wody pół godziny przed posiłkiem to niektóre z ogólnych wytycznych, które Ritu zaleciła Nehcie w jej planie diety wegetariańskiej. Co najważniejsze, dieta skupiała się na składnikach, które są powszechnie dostępne i łatwe do przygotowania. "Oprócz rozwiązania problemu z karmieniem piersią, moje osłabienie zniknęło, gdy tylko zaczęłam stosować dietę. Czułam się tak pełna energii", mówi Neha, która nie jest jedyną osobą, która skorzystała z diety - reszta jej rodziny, w tym jej dzieci, również odżywiają się teraz zdrowo.

Taniec i kickboxing przerywają monotonię mojej godzinnej rutyny treningu cardio i treningu oporowego".

Włączenie ćwiczeń do jej dnia okazało się większym wyzwaniem, ale Neha daje kredyt swojemu trenerowi Meenakshi za kierowanie jej we właściwym kierunku. "Miałam bardzo bolesne cesarskie cięcie, a mój lekarz poprosił mnie, abym poczekała trzy miesiące przed rozpoczęciem reżimu ćwiczeń. Trudno było mi zacząć ćwiczyć, nawet po trzech miesiącach i nie udało mi się zrealizować planu, który podała mi Meenakshi. Ćwiczyłam jednego dnia, a następnego pominęłam. Mój harmonogram, oparty na cyklu snu dzieci, był nieregularny. Nie mogłam nawet zachować odstępu czasowego między posiłkami a ćwiczeniami" - mówi.

Przez całe to szaleństwo, Meenakshi pozostał nieugięty, zajmując się najpierw bezpośrednim problemem Nehy - brzuchem po ciąży. "Nigdy nie spotkałam trenera fitness, który był tak cierpliwy jak ona. Wciąż powtarzała mi, żebym się nie martwiła, żebym poczekała, aż dzieci będą miały bardziej zdyscyplinowany cykl snu, i wciąż motywowała mnie, żebym uwierzyła, że mogę to zrobić" - mówi Neha, a Meenakshi przypisuje Neha otwartość na wyzwania. "Była zdeterminowana, by odzyskać figurę i zawsze znajdowała czas na ćwiczenia" - mówi Meenakshi, która wprowadziła ją na godzinny plan treningu cardio i oporowego, wprowadzając odrobinę tańca i kickboxingu, by wstrząsnąć rutyną. Po tym, jak w styczniu mąż Nehy podarował jej na urodziny cross-trainer, trening całego ciała został włączony do jej tygodniowej rutyny, która obejmowała również robienie 10-12 000 kroków każdego dnia.

'Uderzyłem w docelową wagę ustaloną dla mnie, ale moim osobistym celem jest dotknięcie 63 kg i utrzymanie go'.

Pracowitość Nehy, w połączeniu ze wskazówkami HealthifyMe, pomogła jej utrzymać stałą utratę wagi o trzy i pół kilograma miesięcznie. Dziś trafiła 64 kg, wagę docelową, którą Meenakshi ustawiła dla niej, ale jej celem jest dotknięcie 63 kg i utrzymanie go. "Powiedziałam Meenakshi, że kiedy osiągnę wagę 63 kg, będę świętować, jedząc moje ulubione jedzenie" - mówi Neha, dla której obżarstwo nie jest już zmartwieniem. "Wcześniej nie miałem kontroli nad moją dietą. Kiedyś jadłem dużo i narzekałem, że nie tracę na wadze. Teraz, dzięki HealthifyMe, moje nawyki żywieniowe stały się tak zdyscyplinowane, że nawet jeśli zjem coś, co nie jest w planie, moja waga pozostaje stała" - mówi.

Jej przyjaciele są pod wrażeniem widocznych zmian w jej wyglądzie! Wierzy, że nigdy nie udałoby jej się tego osiągnąć, gdyby nie uważność jej trenerów. "Kiedy Ritu dowiedziała się, że robię idlis z gotowego do spożycia/gotowego opakowania, podzieliła się ze mną swoim własnym przepisem. Mogę pingować i pytać ją o wszystko i oczekiwać szybkiej odpowiedzi. To samo dotyczy Meenakshi, która stała się dla mnie jak siostra", mówi Neha. Co więcej, grupy Whatsapp, które prowadzą jej trenerzy, połączyły ją z szerszą społecznością entuzjastów zdrowia, którzy inspirują ją każdego dnia!

"Dbanie o kondycję to ogromny zastrzyk pewności siebie. Większość kobiet zaniedbuje się, dopóki nie jest za późno, a potem popada w depresję z powodu swojej wagi. Samo zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia zmniejszyły mój poziom stresu, pomagając mi czuć się dobrze, a cała zasługa leży po stronie HealthifyMe. Ona wzywa wszystkich tam, aby doświadczyć zmiany z niezdrowe do zdrowego siebie, zapisując się z HealthifyMe. Nigdy nie planuję odejść i mam nadzieję, że to inspiruje innych do dbania o swoje zdrowie też", mówi Neha.

Pod wrażeniem transformacji Neha po ciąży? Ty też możesz zyskać formę dzięki HealthifyMe

Zastrzeżenie: Rezultaty mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Zdobądź formę z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: plan diety zdrowa dieta po ciąży transformacja utrata wagi

Komentarze (0)

Zostaw komentarz