Inspirująca historia przemiany Ankura Gole!

Wiek: 25 lat

Waga przed: 104 kg

Waga teraz: 79,5 kg

Schudł 24,5 kg w 7 miesięcy

Mieszkający w Navi Mumbai Ankur Gole czuł się obciążony swoim życiem, gdy osiągnął wagę 104 kg. Stresujący tryb życia, który wiązał się z wyczerpującymi dojazdami do i z pracy - wspinanie się na wiadukty kolejowe, bieganie, aby złapać lokalne pociągi pośród chaotycznych tłumów w godzinach szczytu w Bombaju i długie spacery, aby dotrzeć do miejsca pracy, sprawiły, że był wycieńczony, a jego zdrowie zeszło na dalszy plan. Ciągłe zrzędzenie i żarty na temat jego stylu życia, w połączeniu z uwagami na temat jego wyglądu fizycznego, ze strony przyjaciół i kolegów z pracy, doprowadzały go do zniechęcenia i wściekłości. Oliwy do ognia dolewał komentarz jego ojca - "Co ty sobie zrobiłeś? Po prostu idź i spójrz na siebie w lustrze", wspomina Ankur. Ten incydent sprowokował go do poszukiwania skutecznego programu odchudzania i właśnie wtedy znalazł HealthifyMe.

Śmieciowe jedzenie i praca za biurkiem doprowadziły do przyrostu wagi Ankura

Ankur przypisuje swój przyrost wagi zamiłowaniu do śmieciowego jedzenia i siedzącemu trybowi życia. Te dwa czynniki sprawiły, że jego waga wzrosła do 104 kg.

Ankur trenował pod okiem trenerów Vasudhy i Anishy. "Początkowo brakowało nam motywacji, ale potem zdaliśmy sobie sprawę, że bardziej podobały mu się spacery niż ćwiczenia statyczne. To skłoniło nas do rzucenia mu wyzwania, aby codziennie pokonywał 10 000 kroków" - mówi Anisha. Nowa metoda przyniosła wspaniałe rezultaty, skłaniając Ankura do cięższej pracy, aby osiągnąć swój cel fitness. Podwajając liczbę kroków, które robi codziennie, w połączeniu z ćwiczeniami i zdrową dietą, Ankur osiąga sukces w swojej podróży do sprawności fizycznej.

Nie czuję się już leniwy, jeśli chodzi o treningi".

Współpraca Ankura z HealthifyMe doprowadziła do całkowitej zmiany stylu życia. Typowy dzień zaczyna się dla niego teraz o 6 rano od miski owsa z miodem, po czym następuje godzinny trening, na przemian z siłownią i bieganiem, a pomiędzy nimi odpoczynek w ciągu dnia. Jego posiłek/śniadanie po treningu to pięć białek jaj dziennie. Zajadając się poha lub idli z biurowej stołówki, jako poranną przekąskę, zapewnia, że chodzi wystarczająco dużo, aby to zrekompensować. Lunch składa się z miski sałatki, dwóch chapattis, dania warzywnego, które jest ubogie w olej i przyprawy, dal w niektóre dni i twarogu. O 16:00, popija filiżankę gorącej kawy, która jest połączona z herbatnikami. Po powrocie z biura czeka na niego w domu miska owsa. Po przekąsce przechodzi do 30-minutowego treningu z ćwiczeniami na podłodze. Kończy dzień lekką kolacją złożoną z kiełków, dalii lub jowar bhakri (tradycyjny maharasztrański chleb z prosa) i warzyw.

Choć początkowo brakowało mu motywacji do ćwiczeń, Ankur cieszy się teraz na dobry trening. "Nie czuję się już leniwy, jeśli chodzi o ćwiczenia. Codziennie wygospodarowuję czas na ćwiczenia. Nie odbieram telefonów podczas sesji treningowej, a nawet odwołuję spotkania towarzyskie, które kolidują z moimi godzinami ćwiczeń."

Podczas gdy w pewnym momencie rodzice Ankur'a martwili się o jego wagę, teraz chcą, aby zwolnił. "Pytają mnie: 'Aur kitne exercise karoge? Ab bas karo!" ('Ćwiczyłeś już wystarczająco dużo. Powinieneś przestać!') Mówię im: 'Yeh itni jaldi khatam nahin hone wala!' ('To się nie skończy w najbliższym czasie')," mówi śmiejąc się.

Przyjaciele mówią, że wyglądam młodziej".

Ankur musi jeszcze zrzucić kilka kilogramów, aby osiągnąć zalecaną wagę 75 kg. Tymczasem Anisha zmieniła jego reżim treningowy, aby pomóc mu ujędrnić ciało. "Straci pozostałe 5 kg, gdy się ujędrni" - mówi.

Ciesząc się każdym kawałkiem uwagi, którą otrzymuje z powodu dramatycznej utraty wagi, mówi: "Ci sami przyjaciele, którzy wcześniej mi dokuczali, teraz pytają mnie, jak to zrobiłem!" śmieje się. "Mówią, że wyglądam młodziej, podobnie do tego, jak wyglądałem na studiach". Innym ważnym plusem jest to, że znów może zmieścić się w swoje stare ubrania. "Teraz mogę się zmieścić w ubrania, które nosiłem dwa lata temu!", mówi.

Zadowolony z rezultatów, zaczął również polecać HealthifyMe swoim znajomym.

Jesteś pod wrażeniem przemiany Ankura? Ty też możesz zyskać formę dzięki HealthifyMe!

Zastrzeżenie: Wyniki mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Zdobądź kondycję z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: ćwiczenia na co dzieńfitness goalfitness journeygymming i bieganiezdrowa dietaedentary lifestylećwiczenia antystatycznetrata wagiwaga workout

Komentarze (0)

Zostaw komentarz