Historia wspaniałej transformacji Umy Suresh

Imię i nazwisko Uma Suresh

Wiek 27 lat

Waga obecnie 66 kg

Waga wtedy 78 kg

Schudła 12 kg w ciągu 6 miesięcy

Uma zmagała się z nadwagą odkąd pamięta. Dopiero po urodzeniu pierwszego dziecka przeszła od chudości do otyłości.

"Jestem smakoszem i nie przepadam za ćwiczeniami. Po porodzie nie mogłam trzymać się diety i planu ćwiczeń, więc nigdy nie straciłam wagi po ciąży. Emocjonalnie byłam w dołku i bardzo potrzebowałam motywacji" - wspomina.

Uma spędziła dużo czasu na czytaniu o zdrowych dietach i liczeniu kalorii w celu utraty wagi. "Przeczytałam wiele artykułów, w których dowiedziałam się, jak ważne jest liczenie kalorii, aby schudnąć. Jednak nigdy nie mogłem znaleźć zawartości kalorycznej niektórych południowoindyjskich potraw, które regularnie gotuję w domu; dopóki nie pobrałem HealthifyMe ", mówi.

W HealthifyMe znalazłam liczbę kalorii dla wszystkich indyjskich potraw, które lubię jeść".

Na początku Uma była zachęcona do korzystania z aplikacji, ponieważ zawierała ona informacje o liczbie kalorii wszystkich indyjskich potraw, w tym tradycyjnych produktów, które gotowała w domu. Regularne śledzenie posiłków pomogło jej kontrolować liczbę spożywanych kalorii, jednocześnie podając ich wartość odżywczą. Funkcje aplikacji zrobiły na niej wrażenie i doprowadziły ją do zapisania się na bezpłatną sesję próbną z trenerem fitness Meenakshi Subramanian i znalazła się w synchronizacji z celami i planami Meenakshi dla jej utraty wagi.

"Meenakshi zaoferowała cenne rady i pomogła mi zrozumieć, jakie ćwiczenia są dobre dla mojego ciała, biorąc pod uwagę moją obecną sytuację. Więź, którą z nią stworzyłam sprawiła, że zdecydowałam się na plan premium", mówi. Zaczęła trenować pod Meenakshi, jej trenerem fitness i Subhasri, jej dietetykiem, w sierpniu 2015 roku. "Oprócz zapewnienia mi dostosowanej diety i reżimu treningowego, Meenakshi i Subhasri sprawdzali mnie regularnie. Motywowali mnie za każdym razem, gdy byłem niski i upewniłem się, że trzymałem się na właściwej ścieżce", mówi Uma.

Meenakshi wspomina, jak Uma bardzo pragnęła schudnąć, kiedy się zapisała. "Uma czuła, że utrata wagi podczas opieki nad małym dzieckiem będzie wyzwaniem, zwłaszcza że nie mogła zapisać się na członkostwo w siłowni lub zajęcia z ćwiczeń, ponieważ nie miała żadnej pomocy", mówi Meenakshi.

Domowe programy ćwiczeń i kontrolowanie wielkości porcji załatwiły sprawę".

Zwykły dzień Umy zaczynał się od wypicia szklanki letniej wody z odrobiną cytryny lub octu jabłkowego. Następnie wypijała zielone smoothie i o 9.30 rano jadła śniadanie - zazwyczaj musli z filiżanką mleka lub pszenną paratha i 1 katori sabzi. Jej poranna przekąska składała się z zero-kalorycznej zielonej herbaty. Lunch o 13.30 składał się z 2 chapatis/1 katori brązowego ryżu, 1 katori sabji i 1 katori dal. O godzinie 15.30 wypiła filiżankę zielonej herbaty i zjadła garść orzechów.

Po wieczornym treningu wypijała szklankę mleka lub jadła sałatkę z kiełków. Kolacja była prosta - zupy z chudym białkiem, takim jak kurczak lub ryba, smażone warzywa lub 1 katori sabzi i paratha. Upewniła się, że wypiła szklankę mleka przed pójściem do łóżka.

"Ponieważ jadłam coś przez cały dzień, nie czułam się głodna. Mój dietetyk, Subhasri, doradził mi, abym uważała na wielkość porcji, spożywała mniej oleju i soli oraz unikała cukru w każdej postaci", mówi Uma.

Meenakshi, związana z domem z powodu dziecka, opracowała 4-tygodniowy domowy plan treningowy dla Umy. "Wysłałam jej plany oparte na poziomie zaawansowania. Ponieważ siła i wytrzymałość są bardzo niskie po porodzie, moim celem było zbudowanie jej siły. Zaczęłyśmy więc od bardzo podstawowych treningów" - mówi Meenakshi.

Poranny trening został zaprojektowany jako dość prosty - Surya Namaskar, przysiady i inne podstawowe ćwiczenia, podczas gdy wieczorne treningi obejmowały Zumbę i trening siłowy. "Nie było to łatwe, ale powoli się do tego przyzwyczaiłam. Zwiększyłem ilość czasu spędzanego na nogach i byłem zmotywowany do zrobienia 10 000 kroków dziennie. Z czasem osiągnęłam pułap 15 000 kroków, co naprawdę rozpaliło mój entuzjazm" - mówi Uma.

Ponieważ Uma bardzo rygorystycznie podchodziła do diety i treningów, w ciągu pierwszego miesiąca schudła 3 kg, co bardzo podniosło jej pewność siebie. Zmieniając z czasem poziom ćwiczeń, więcej spacerując, trzymając się zdrowej diety i karmiąc piersią, była w stanie konsekwentnie tracić na wadze przez okres sześciu miesięcy.

HealthifyMe zmotywowało mnie do przekraczania własnych granic".

Uma wspomina, że chociaż były to trudne początki, jej trenerzy nigdy nie pozwolili jej się poddać. "Zostałam dodana do grupy Whatsapp z nowymi matkami, które również próbowały stracić wagę po ciąży. Dzieliły się one swoimi doświadczeniami, omawiały swoje rutyny, zadawały pytania, na które odpowiadali trenerzy HealthifyMe, i nie tylko. To zmotywowało mnie do przekraczania własnych granic" - mówi, ujawniając, że utrata wagi pomogła jej odzyskać pewność siebie.

Uma jest teraz w szóstym miesiącu ciąży ze swoim drugim dzieckiem. "Zdecydowanie zapiszę się do HealthifyMe, aby ponownie stracić wagę po ciąży" - mówi.

Zainspirowana udaną transformacją Umy? Ty też możesz zyskać formę dzięki HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Zdobądź formę z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Zastrzeżenie: Uma schudła dzięki HealthifyMe, ale wyniki mogą być inne dla Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepszą metodę dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz