5 noworocznych postanowień fitness, które się sprawdzą

Sukces każdej uchwały fitness zależy od tego, czy są one dostosowane do Twojej codziennej rutyny. Ale te pięć wypróbowanych zobowiązań może być punktem wyjścia dla Ciebie do opracowania własnych.

Dbaj o odpowiednią ilość snu

Badania wykazały, że dobry sen powoduje właściwą mieszankę hormonów w organizmie, które pozwalają na dokonywanie dobrych wyborów żywieniowych. Jeśli źle śpisz, będziesz jeść dużo cukru i tłuszczu, aby tymczasowo zwiększyć swoją energię.

Zrób wszystko, co trzeba, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość snu. Postaraj się nie oglądać telewizji ani ekranów żadnego rodzaju na godzinę przed snem, aby zapewnić sobie siedem i pół godziny snu w nocy i obudzić się odświeżonym.

Ślubuj, że 80% Twoich wyborów żywieniowych będzie pożywnych

Wielu ekspertów od odchudzania zaleca stosowanie zasady 80%, ponieważ sprawia ona, że zmiana nawyków żywieniowych jest łatwiejsza do opanowania. Wycinając wszystkie swoje ulubione potrawy za jednym zamachem, możesz poczuć się pozbawiony jedzenia i nabawić się na nie ochoty później. Jeśli jednak przez większość czasu dobrze się odżywiasz, kilka smakołyków nie zaszkodzi Twoim wysiłkom w kierunku utraty wagi.

Postaraj się dostarczyć sobie jak najwięcej składników odżywczych na każdą kalorię. Wybieraj warzywa i owoce, a unikaj cukru i nabiału. Odżywianie się z przygotowanych posiłków, przekąsek i jedzenia na mieście jest zawsze gorsze - poświęć 10 minut w każdy weekend na pakowanie orzechów i mycie/pokrojenie owoców i warzyw na przekąski na nadchodzący tydzień. Surowe orzechy mają mniej kalorii niż prażone - około 20% mniej w przypadku migdałów. Te wysokobłonnikowe pokarmy napełnią Cię i pozwolą Ci lepiej kontrolować apetyt.

Upewnij się, że jesteś w ruchu

Zamiast martwić się o codzienne chodzenie na siłownię, włącz więcej ruchu do swojego codziennego życia. Łatwym sposobem na to jest chodzenie - zainwestuj w krokomierz lub zapisz się do Healthifyme i kup fitness tracker RIST, aby monitorować, ile kroków robisz średnio dziennie. Następnie rzuć sobie wyzwanie, aby zwiększyć liczbę kroków każdego dnia.

Zobowiązać się do cardio w każdym tygodniu

Celem treningu jest podniesienie tętna, wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego, poprawa wytrzymałości i spalenie większej ilości kalorii. Skakanie na skakance może dać Ci świetny trening cardio; skacz na skakance przez 10 minut każdego ranka i wieczora. Trening interwałowy to kolejna opcja - po dwóch minutach energicznego marszu lub biegu, wykonuj tę samą czynność w wolniejszym tempie przez trzy. Powtarzaj ten cykl przez 20-30 minut.

Trening siłowy dwa razy w tygodniu

Trening siłowy buduje gęstość kości, poprawia postawę, wzmacnia mięśnie rdzenia, co zapobiega bólom pleców i pozwala zachować sprawność fizyczną w miarę starzenia się. Staraj się wykonywać minimum 30 minut treningu siłowego dwa razy w tygodniu. Nie musisz w tym celu chodzić na siłownię; istnieją sposoby na włączenie ćwiczeń siłowych do codziennej rutyny. Na przykład, stanie na jednej nodze podczas mycia zębów będzie wyzwaniem dla Twoich mięśni rdzenia i równowagi. Rób pompki, deski, mostki i dipy podczas oglądania telewizji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz