Noworoczne postanowienia fitness działają

Chiński filozof Lao Tzu powiedział, że podróż na odległość tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku. Większość z nas nadaje tempo na początku Nowego Roku, zobowiązując się do dużych zmian w życiu. "Będę mniej pracować i znajdę czas dla rodziny", "Będę więcej oszczędzać" lub "Wrócę do formy, zrzucając zbędne kilogramy" - to tylko niektóre z naszych przyrzeczeń.

Najpopularniejsze postanowienia noworoczne koncentrują się na utracie wagi i poprawie zdrowia. Czy one działają? Tak, według badań przeprowadzonych w 2002 roku przez University of Scranton w USA. Badanie objęło 282 osoby dorosłe po sześciu miesiącach od rozpoczęcia nowego roku i wykazało, że 46% osób, które podjęły noworoczne postanowienia, było na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów, przy czym utrata wagi znajdowała się na szczycie listy. Tylko 4% "nie-rozwiązujących" - ludzi, którzy po prostu zidentyfikowali zmianę, której chcieli dokonać, ale nie złożyli żadnych przyrzeczeń - osiągało swoje cele.

Jednak przed podjęciem jakichkolwiek postanowień dotyczących kondycji, ważne jest, aby dokonać uczciwej oceny swoich obszarów problemowych. Na przykład, jeśli nie jesteś w formie, spróbuj ustalić dlaczego - czy jest to nadmierne podjadanie? Nieregularna dieta? Brak ćwiczeń? A może wszystkie z powyższych? Następnie, musisz wyobrazić sobie, jak chcesz wyglądać, będąc realistą, że obraz ten nie jest zbytnio naciągany, aby można było w niego uwierzyć. Następnie, podejmując swoje postanowienia, pamiętaj, aby sięgnąć do tego, co cię wewnętrznie motywuje - np. wybierz formę ćwiczeń lub rodzaj zdrowej żywności, którą lubisz, w przeciwieństwie do jakiejś ogólnej rutyny czy diety. I pamiętaj, że podejmowanie działań pobudza motywację - kiedy już znajdziesz się na siłowni, pierwsza minuta może być trudna, ale prawie zawsze staje się łatwiejsza.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz